TROFEO NIKÉ JESENÍKY 2017 a INVIRA POMÁHÁ

Díky laskavé podpoře společnosti INVIRA s.r.o., v programu INVIRA POMÁHÁ, jsme předali parádní invalidní vozík 52-letému Kájovi, klientovi chráněného bydlení SAGAPO BRUNTÁL. Děkuji všem, co přispěli této dobré této věci a předávám Vám poděkování a krystalicky čistou radost člověka, který naši pomoc velmi potřeboval.

PS: Na podzim jdeme s Kájou na vycházku, jste srdečně zváni..!“, s úctou, Ing. Marcela Rotter, předsedkyně správní rady Nadačního fondu PHOENIX

 

100 let pan MUDr. Blokša

Požehnaného věku se dožil pan doktor Blokša, přejeme mu pevné zdraví a ať mu skútr od nás jezdí jak má a je "frajer silnic" jak má popsáno na reflexní vestě. Přeje tým Invira....

Motomed pro Dana

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat společnosti INVIRA za poskytnutý dar pro našeho syna Daniela a Kolpingově rodině Smečno – projekt SMA za zprostředkování. Daniel trpí progresivní svalovou dystrofií Duchenne. Nemoc postihuje všechny svaly a Daniel je již plně odkázán na pomoc druhých. Rád by podal ruku, obejmul lidi, které má rád. Ale prostě to nejde. Svaly mu to nedovolí. Proto nás velice potěšil, ba přímo zaskočil, telefon od Markéty Vlčkové z Kolpingovy rodiny Smečno - projekt SMA s tím, že nám společnost INVIRA věnuje pomůcku dle našeho výběru. Nejprve jsme sice vybíraly toaletní vak, ale po dohodě s panem Pokorným padla volba na MOTOMED. Volba to byla opravdu správná. Společnost INVIRA nám není neznámá. Již jsme od ní kupovaly pomocné elektrické pohony E-Fix. Jednání bylo vždy vstřícné. Oceňuji i snahu vyhovět všem našim náročným požadavkům s ohledem na Danielův zdravotní stav.

Předání daru (dárkového poukazu) proběhlo na benefičním koncertě SMArt Gospel v Ostravě. Tyto koncerty jsou každoročně organizovány na podporu dětí se Spinální Muskulární Atrofií a svalovými dystrofiemi. Jsem velice rád a poctěn, že předání proběhlo právě na této akci. Všichni učinkující byli báječní. Motomed již máme doma a Daniel šlape jak o závod.  Vlivem nemoci mu ochabují svaly, špatně se prokrvují končetiny a nedostatkem pohybu vzniká osteoporóza. Tyto příznaky by měl Motomed zmírnit. Překvapilo mě i zpracování dárkového poukazu. V dnešní uspěchané době, kdy všechno vychrlí tiskárna za pár sekund, je poukaz z větší části vytvořen ručně. Velmi milé.

Závěrem tedy VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.

Robert a Markéta Grussovi. Rodiče Daniela

Postel pro malou Natálku.

 

Moje vnučka Natálka trpí svalovou dystrofií,je často v nemocnici ,protože má oslabenou imunitu.Naposled na tom byla tak špatně,že jí museli udělat tracheostomii.Od té doby je už pořád doma,nemůže už ani navštěvovat školu .Je velice šikovná ,učí se doma.
Moc by jsme vám chtěli poděkovat za darování polohovací postýlky.Natálka je z ní velice nadšená,může nejenom ležet ,ale  i sedět pěkně s oporou.Nejvíc je nadšená ,že si může ovládat postýlku sama.Natálce se v postýlce velice líbí,protože je i hezky zdobená.Její mamince také usnadní péči o ni.

Moc Vám děkuji

Marie Hlůšková ,babička

 

Pavlíkův polohovací vozík.

 

Chtěla bych touto cestou poděkovat, za pomoc, kterou nám poskytl formou daru a to polohovacího vozíku. Sama vychovávám dva postižené syny. Pavla DMO - kvadrospastická forma. Je 191 cm vysoký a váží 59 kg, je těžce postižený, ležící, nekomunikativní, inkontinentní. V běžném životě to znamená, že je zcela závislý na druhé osobě, práce s Pavlem je velmi náročná.

K ulehčení nám pomáhá invalidní, polohovatelný vozík, tento vozík je ovšem dost poruchový, protože je na něho kladen značný tlak vzhledem k Pavlíkově diagnóze - diskinetické křeče. Jednu dobu jsme dokonce neměli žádný vozík, neboť když dáme do opravny vozík, stává se nám, že nám nejsou schopni dát vhodný náhradní vozík.  V té době jsme dostali doporučení na pana Viktora Pokorného, který nám velmi pomohl a podobný invalidní vozík se stejnými parametry, nám daroval. Za což mu ještě jednou moc děkuji, protože jsem v sociální situaci, kdy koupit vozík, si nemůžu dovolit.

Prunnerová Renata, matka

 

Antidekubitní matraci pro paní Evu Brázdovou.

 

Paní Eva Brázdová zasvětila celý svůj život pomoci druhým jako zdravotní sestra v Olomoucké nemocnici. Práce pro ní byla vším, neboť jak sama říká, pomáhat druhým a dokázat ostatním zpříjemnit těžké chvíle ve zdravotnickém lůžku je k nezaplacení. 

 

Paní Evě se nemoc ALS z počátku začala projevovat zakopáváním na procházce se svým dvouměsíčním synem a i když si to ze začátku neuvědomovala, tento den změnil život nejen jí, ale také celé rodině. Zakopávání se stávalo častějším a pokračovalo v nemožnost vstát ze židle. Proto byla paní Eva nucena začít používat zdravotnické pomůcky jako francouzské hole a poté i invalidní vozík. Po několika desítkách vyšetření na různých nemocničních odděleních lékaři diagnostikovali Amyotrofickou laterální sklerózu. Zprvu se jí zhroutil celý svět, ale její milující manžel se synem jsou jí neskutečnou oporou do každého dne. 

 

K tomu, aby paní Eva mohla trávit čas se svoji rodinou, co nejdéle potřebuje antidekubitní matraci, jelikož se po dlouhých dnech upoutaných na invalidní vozík začínají objevovat proleženiny, které mohou být v kritickém stavu i smrtelné. I když do teď vše zvládali dobře, finanční prostředky jim bohužel neumožňují poskytnout tuto matraci. Proto se s žádostí o pomoc obrátila na nadační fond Drab foundation, který se společností Invira s.r.o umožnit poskytnutí této matrace. 

 

Eva Brázdová osobní poděkování:

 

„Moc ráda bych chtěla poděkovat nadačnímu fondu Drab foundation, který ve spolupráci se společností Invira s.r.o umožnil pořízení antidekubitní matrace. Dlouhodobé sezení mi začalo způsobovat proleženiny a tak antidekubitní matrace je pro mě neskutečným ulehčením v boji proti ALS. Matrace je vyrobena z mnohem kvalitnějšího a odolnějšího materiálu, než ta, kterou jsem měla na čtrnácti denní zapůjčení od jiné společnosti, takže se nemusím obávat nějakého defektu při manipulaci se mnou. Jsem neskutečně vděčná lidem, kteří obětují prostředky a svůj čas aby pomohli  člověku v nouzi. Moje poděkování proto posílám do Prahy nadačnímu fondu Drab foundation za skvělé jednání,  velmi přívětivé chování a také do Ostravy společnosti Invira s.r.o., která byla tak ochotna a poskytla antidekubitní matraci.

Jménem celé rodiny ještě jednou moc děkuji.

Eva Brázdová

Brazdova

Nohavica + Holubica.

 

Jsme velice rádi, že jsme mohli zapůjčit vozíčky na neuvěřitelný koncert Jarka Nohavici a souboru Bílá holubice což je občanské sdružení na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním handicapem.

 

vozíčky pro Mental Café - Coloursy 2013

 

 

Advent plný Andělů 2013 charitativní akce

 

Advent plný andělů 2014 Charitativní akce

 

Život bez barier 2014 

Zapůjčení pomůcek pro cvičení handicapovyných.

 

Velmi Vám děkujeme za zapůjčení mechanických vozíků. Využili jsme je pro školení asistentů odlehčovací služby RESPIT, konkrétně se jednalo o kurz S vozíkem snadno a bezpečně. Naši asistenti pracují s lidmi se zdravotním postižením, z nichž většina používá mechanický vozík jako kompenzační pomůcku.

 

Průběh akce:

Asistenti se seznámili s mechanickým vozíkem, řekli si, jak šetřit své tělo při manipulaci s ním, vyzkoušeli si jízdu po rovném i nerovném chodníku, do schodů či jak se bezpečně přechází cesta. Také přejížděli obrubníky, díry na cestách, nástupní ostrůvky u tramvajové zastávky a v neposlední řadě také tramvajové koleje. Asistentům školení pomohlo uvědomit si, jak se cítí uživatel na vozíku v různých situacích. Všichni se shodli v tom, že nejdůležitější je, aby se cítil bezpečně. Proto také bylo školení zaměřeno především na bezpečnost. Všechny situace si asistenti zkusili jak ze své pozice, tedy z pozice asistenta, tak z pozice uživatele. Mohli proto poskytnou zpětnou vazbu svému kamarádovi, který vozík řídil, a zároveň vyslechnout pocity a dojmy partnera, kterého vezli.